Ignorare comenzi Panglică
Salt la conținutul principal
Date de contact

Date de contact

Camere de lucru cu publicul

Program de funcţionare

Program de audienţe

Petiţii

Relaţia cu presa

Harta


Date de contact

Adresa:
str. Stirbei Voda nr. 115, sector 1, Bucuresti, cod postal 010109
web: http://portal.just.ro

 

Grefier şef

Grefier şef secţie penală

Grefier şef secţie civilă

Biroul de Informare si Relatii cu Publicul (BIRP)

Registratură

Arhivă

Executări

Persoane juridice

Cabinet Preşedinte

 

 

Fax:

0216370165

 

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

 

 

 

   Interior: 6114

 

Sectia penala:
  Fax: 0374461484

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

 

Interior 6113

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

 

Interior 6113

 

email:

jud-sector6-BIRP@just.ro

 

Telefon direct:

0213132816

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

 

Interior 6127; 6140

 

Fax: 0216372323

 

email: jud-sector6@just.ro

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

Interior: 6134 ; 6135

 

 

 

 

 

 

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

Penale:

Interior 6141

 

   Telefon direct:

0213117996

Fax: 0213206012

 

Civile:

Interior 6109

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

Interior 6113

 

Centrala: 0216372318 ; 0216372319 ; 0216372320

 

 


Activitatea instantei se desfasoara în imobilul sus mentionat, dupa cum urmeaza:

- etaj 1:
  - birouri magistraţi şi  birou procurori,  unde nu este posibil accesul publicului;
  - compartimentul executări civile – 310.

- parter:
  - birouri personal de conducere;
  - săli de judecată, astfel: – camera 203, camera 209, camera 210 şi camera 211;
  - camera de consiliu – camera 202;
  - jandarmerie.

- subsol 1:
  - birouri personal auxiliar - camera 101, 102, 104, 105, 106, 107, 109, 110, 111;
  - compartimentul registratură şi grefierul  de serviciu – camera 114;
  - compartimentul arhivă – camera 121;
  - compartimentul executări penale – camera 102;
  - biroul persoane juridice – camera 101;
  - biroul asociaţii de proprietari – camera 101;
  - biroul de informatii si relaţii publice – camera 101;
  - avocaţi;
  - copiator.

- subsol 2:
  - centrala termică şi telefonică – camera 125.

 


Camere de lucru cu publicul

parter:
 - biroul grefierului șe -  camera 206
 - biroul grefierului șef secție penală - camera 206
subsol 1:
 - compartimentul registratura si grefierul  de serviciu – camera 114;
 - compartimentul arhiva – camera 121;
 - compartimentul executari penale – camera 102;
 - biroul de informare si relatii publice – camera 101;
 - biroul grefierului șef secție civilă - camera 101;
 - compartimentul  persoane juridice – camera 101;
 - compartimentul  asociatii de proprietari – camera 101.

REGULI GENERALE.pdfReguli generale
Reguli în sală.pdfReguli în sală
Reguli la arhivă.pdfReguli la arhivă
Reguli la BIRP.pdfReguli la BIRP
Reguli la registratură.pdfReguli la registratură


Program de funcţionare

A N U N Ţ
AVÂND ÎN VEDERE CĂ ZILELE  DE  14 şi 15 AUGUST 2017 SUNT ZILE LIBERE, ÎN ACESTE ZILE LA JUDECĂTORIA SECTORULUI 6 BUCUREŞTI NU SUNT PROGRAMATE ŞEDINŢE DE JUDECATĂ ŞI NICI NU SE LUCREAZĂ CU PUBLICUL.

Conducerea Administrativ Judiciară a Judecătoriei Sectorului 6 Bucureşti

_____________________________________________________________________________________________________


PROGRAMUL DE LUCRU CU PUBLICUL ÎN ANUL 2017

​Denumirea compartimentului/serviciului

Numărul camerei

Zilele şi intervalul orar

Eliberarea certificatelor de grefă şi a copiilor legalizate ale hotărârilor judecătoreşti

camera 101

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 11:00-13:00

Compartimentul arhivă

camera 121

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 9:00-13:00

Compartimentul registratură şi grefierul  de serviciu

​camera 114

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 9:00-13:00

Compartimentul  executări penale

​camera 102

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 10:00-12:00

Compartimentul persoane juridice şi sindicate

​camera 101

pentru primirea cererilor - luni, miercuri, vineri, între orele 11:00-13:00
pentru legalizări şi certificate - marţi şi joi, între orele 11:00-13:00

​Compartimentul acordarea personalităţii juridice asociaţiilor  de proprietari

​camera 101

​marţi şi joi,  între orele 11:00-13:00

Biroul de Informaţii şi Relaţii Publice ( BIRP)

camera 101

luni, marţi, joi şi vineri, între orele 8:00-16:00;
miercuri între orele 8:00-19:00




PROGRAMUL ŞEDINŢELOR DE JUDECATA ÎN SEMESTRUL II 2017-modificată prin Hotărârea Colegiului de conducere nr. 17/2017
Secţia civilă

Ziua

Denumirea completului de judecată şi componenţa acestuia

Ora începerii ședinței de judecată

Camera

Zilele programate pentru desfășurarea ședinței de judecată

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luni

1-C

1-CC CU

1-PJ

1-C- executări silite

Preşedinte Dinu Bogdan Justin

08.30

209

04.09.2017; 18.09.2017; 02.10.2017; 16.10.2017; 30.10.2017; 13.11.2017; 27.11.2017; 11.12.2017.

1-CCA

1 -CC-CCA

Preşedinte Dinu Bogdan

Judecător Drăghici  Alis

12.00

209

04.09.2017; 18.09.2017; 02.10.2017; 16.10.2017; 30.10.2017; 13.11.2017; 27.11.2017; 11.12.2017.

2-C         

2-CC CU

4-FF

2-C- executări silite

Preşedinte Drăghici  Alis

08.30

203

04.09.2017; 18.09.2017; 02.10.2017; 16.10.2017; 30.10.2017; 13.11.2017; 27.11.2017; 11.12.2017.

2-CCA

2 -CC-CCA

Preşedinte Drăghici  Alis

Judecător Dinu Bogdan

12.00

203

04.09.2017; 18.09.2017; 02.10.2017; 16.10.2017; 30.10.2017; 13.11.2017; 27.11.2017; 11.12.2017.

24 – C

2-FF

24– CC CU

24-C-executări silite

Preşedinte Florea Delia

12.30

203

11.09.2017; 25.09.2017; 09.10.2017; 23.10.2017; 06.11.2017; 20.11.2017; 04.12.2017.

24-CCA

24 -CC-CCA

Preşedinte Florea Delia

Judecător Ştefan Claudia

12.00

203

11.09.2017; 25.09.2017; 09.10.2017; 23.10.2017; 06.11.2017; 20.11.2017; 04.12.2017.

 

 

 

 

 

 

 

Marți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marți

4-C

4–CC CU

1-FF

4-C-executări silite

Preşedinte  Iacob Alexandra 

08.30

209

12.09.2017; 26.09.2017; 10.10.2017; 24.10.2017; 07.11.2017; 21.11.2017; 05.12.2017.

4-CCA

4 –CC-CCA

Camera, ora

Preşedinte Iacob Alexandra 

Judecător Toma Elena Alina

12.00

209

12.09.2017; 26.09.2017; 10.10.2017; 24.10.2017; 07.11.2017; 21.11.2017; 05.12.2017.

15-C

15 –CC CU

15-C-executări silite

Preşedinte Costache Ivanov Cristina

08.30

210

05.09.2017; 19.09.2017; 03.10.2017; 17.10.2017; 30.10.2017; 14.11.2017; 27.11.2017; 12.12.2017.

15-CCA

15 –CC-CCA

Preşedinte Costache Ivanov Cristina Judecător Axînti Nicoleta

12.00

210

05.09.2017; 19.09.2017; 03.10.2017; 17.10.2017; 30.10.2017; 14.11.2017; 27.11.2017; 12.12.2017.

18-C

8-PJ

18 –CC CU

18-C-executări silite

Preşedinte Carp Dimitrie

08.30

203

12.09.2017; 26.09.2017; 10.10.2017; 24.10.2017; 07.11.2017; 21.11.2017; 05.12.2017.

18-CCA

18 –CC-CCA

Preşedinte Carp Dimitrie

Judecător Andrei Georgeta

12.00

 

 

 

203

12.09.2017; 26.09.2017; 10.10.2017; 24.10.2017; 07.11.2017; 21.11.2017; 05.12.2017.

19-C

19 –CC CU

19-C-executări silite

Preşedinte Bourceanu Viviana

08.30

209

05.09.2017; 19.09.2017; 03.10.2017; 17.10.2017; 30.10.2017; 14.11.2017; 27.11.2017; 12.12.2017.

19-CCA

19 –CC-CCA

Preşedinte Bourceanu Viviana

 Judecător Mănescu Alexandra

12.00

209

05.09.2017; 19.09.2017; 03.10.2017; 17.10.2017; 30.10.2017; 14.11.2017; 27.11.2017; 12.12.2017.

20-C

20 –CC CU

20-C-executări silite

Preşedinte Andrei Georgeta

08.30

210

12.09.2017; 26.09.2017; 10.10.2017; 24.10.2017; 07.11.2017; 21.11.2017; 05.12.2017.

20-CCA

20 –CC-CCA

Preşedinte Andrei Georgeta

Judecător Carp Dimitrie

12.00

210

12.09.2017; 26.09.2017; 10.10.2017; 24.10.2017; 07.11.2017; 21.11.2017; 05.12.2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miercuri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miercuri

1-MF

1 – CC MFU

Preşedinte Popescu Andreea Mădălina

08.30

209

13.09.2017; 27.09.2017; 11.10.2017; 25.10.2017; 08.11.2017; 22.11.2017; 06.12.2017.

6 – C

6 – CC CU

6-C-executări silite

Preşedinte Axînti Nicoleta

08.30

210

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

6-CCA

6- CC-CCA

Preşedinte Axînti Nicoleta

Judecător Costache Ivanov

12.00

210

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

7 – C

7 – CC CU

7-C-executări silite

9-PJ

Preşedinte Cucu Alexandrina

08.30

209

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

7-CCA

7- CC-CCA

Preşedinte Cucu Alexandrina

 Judecător Măricuţoiu Flavia-Cristina

12.00

209

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

8- C

8–CC CU

8-C-executări silite

Preşedinte Ştefan Claudia

08.30

203

13.09.2017; 27.09.2017; 11.10.2017; 25.10.2017; 08.11.2017; 22.11.2017; 06.12.2017.

8-CCA

8- CC-CCA

Preşedinte Ştefan Claudia

Judecător Florea Delia

12.00

203

13.09.2017; 27.09.2017; 11.10.2017; 25.10.2017; 08.11.2017; 22.11.2017; 06.12.2017.

14-C

14 –CC CU

14-C-executări silite

Preşedinte Toma Elena Alina

08.30

210

13.09.2017; 27.09.2017; 11.10.2017; 25.10.2017; 08.11.2017; 22.11.2017; 06.12.2017.

14-CCA

14 –CC-CCA

Preşedinte Toma Elena Alina

Judecător Iacob Alexandra 

12.00

210

13.09.2017; 27.09.2017; 11.10.2017; 25.10.2017; 08.11.2017; 22.11.2017; 06.12.2017.

25- C

25–CC CU

7-PJ

33-C-executări silite

Preşedinte Ciorsac Silviu Alexandru

08.30

203

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

25-CCA

25- CC-CCA

Preşedinte Ciorsac Silviu Alexandru

Judecător Dochiţa Mihaela 

12.00

203

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

27 – C

27 – CC CU

34-C-executări silite

Preşedinte Măricuţoiu Flavia-Cristina

12.30

210

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

27-CCA

27- CC-CCA

Preşedinte Măricuţoiu Flavia-Cristina

 Judecător Cucu Alexandrina

12.00

210

06.09.2017; 20.09.2017; 04.10.2017; 18.10.2017; 01.11.2017; 15.11.2017; 28.11.2017; 13.12.2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

Joi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joi

 

 

 

 

 

 

 

3-MF

3 – CC MFU

Preşedinte Munteanu Veronica

08.30

210

07.09.2017; 14.09.2017; 21.09.2017; 05.10.2017; 12.10.2017; 19.10.2017; 09.11.2017; 16.11.2017; 23.11.2017; 07.12.2017; 14.12.2017.

3 – C

3 – CC CU

3-C-executări silite

Preşedinte Cojocaru Adina

08.30

203

14.09.2017; 28.09.2017; 12.10.2017; 26.10.2017; 09.11.2017; 23.11.2017; 07.12.2017.

3 – CCA

3 – CC-CCA

Preşedinte Cojocaru Adina

Judecător Grigore Adriana

12.00

203

14.09.2017; 28.09.2017; 12.10.2017; 26.10.2017; 09.11.2017; 23.11.2017; 07.12.2017.

10 – C

10 – CC CU

10-C-executări silite

Preşedinte Grigore Adriana

08.30

209

14.09.2017; 28.09.2017; 12.10.2017; 26.10.2017; 09.11.2017; 23.11.2017; 07.12.2017.

10 – CCA

10 – CC-CCA

Preşedinte Grigore Adriana

Judecător Cojocaru Adina

12.00

209

14.09.2017; 28.09.2017; 12.10.2017; 26.10.2017; 09.11.2017; 23.11.2017; 07.12.2017.

23 – C

23 – CC CU

23-C-executări silite

Preşedinte Mănescu Alexandra

08.30


203

07.09.2017; 21.09.2017; 05.10.2017; 19.10.2017; 02.11.2017; 16.11.2017; 14.12.2017.

23 – CCA

23 – CC-CCA

Preşedinte Mănescu Alexandra

Judecător Bourceanu Viviana

12.00

203

07.09.2017; 21.09.2017; 05.10.2017; 19.10.2017; 02.11.2017; 16.11.2017; 14.12.2017.

11- C

11–CC CU

4-PJ

11-C-executări silite

Preşedinte Dochiţa Mihaela 

12.30

209

21.09.2017; 05.10.2017; 19.10.2017; 02.11.2017; 16.11.2017; 14.12.2017.

11-CCA

11- CC-CCA

Preşedinte Dochiţa Mihaela 

Judecător Ciorsac Silviu Alexandru

12.00

209

21.09.2017; 05.10.2017; 19.10.2017; 02.11.2017; 16.11.2017; 14.12.2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vineri

4-MF

4 – CC MFU

Preşedinte Vasilache Alina Mihaela

08.30

209

08.09.2017; 22.09.2017; 06.10.2017; 20.10.2017; 03.11.2017; 17.11.2017; 08.12.2017; 15.12.2017.

12 – C

12 – CC CU

12-C-executări silite

Preşedinte Bossenmayer Lavinia

08.30

203

15.09.2017; 29.09.2017; 13.10.2017; 27.10.2017; 10.11.2017; 24.11.2017; 08.12.2017.

12 – CCA

12 – CC-CCA

Preşedinte Bossenmayer Lavinia

Judecător Sîrghi Ruxandra

12.00

203

15.09.2017; 29.09.2017; 13.10.2017; 27.10.2017; 10.11.2017; 24.11.2017; 08.12.2017.

13 – C

13 – CC CU

13-C-executări silite

Preşedinte Sîrghi Ruxandra

08.30

210

15.09.2017; 29.09.2017; 13.10.2017; 27.10.2017; 10.11.2017; 24.11.2017; 08.12.2017.

13 – CCA

13 – CC-CCA

Preşedinte Sîrghi Ruxandra

Judecător Bossenmayer Lavinia

12.00

210

15.09.2017; 29.09.2017; 13.10.2017; 27.10.2017; 10.11.2017; 24.11.2017; 08.12.2017.

 


PROGRAMUL DE LUCRU CU PUBLICUL în perioada 21 decembrie 2017 – 03 ianuarie 2018

21.12.2017
​09.00 - 11.00
​22.12.2017 ​09.00 - 11.00
​27.12.2017 ​09.00 - 13.00
​28.12.2017 ​09.00 – 13.00
​29.12.2017 ​09.00 – 11.00
​03.01.2018 ​09.00 – 11.00

Cererile urgente pot fi transmise şi prin fax, poştă electronică, serviciul de curierat.


PROGRAMUL DE LUCRU CU PUBLICUL ÎNCEPÂND CU DATA DE 04.01.2018

Denumirea compartimentului/serviciului

Numărul camerei

Zilele şi intervalul orar

 

Eliberarea certificatelor de grefă şi a copiilor legalizate ale hotărârilor judecătoreşti

 

camera 101

 

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 11:00-13:00

 

Compartimentul arhivă

 

camera 121

 

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 9:00-13:00

 

Compartimentul registratură şi grefierul  de serviciu

 

camera 114

 

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 9:00-13:00

pentru primirea cererilor de încuviinţare executare silită - luni, marţi, miercuri, joi şi vineri,  între orele 9:00-11:00

 

Compartimentul  executări penale

 

camera 102

 

luni, marţi, miercuri, joi şi vineri ,  între orele 10:00-12:00

 

Compartimentul persoane juridice şi sindicate

 

camera 101

 

pentru primirea cererilor - luni, miercuri, vineri, între orele 11:00-13:00

pentru legalizări şi certificate - marţi şi joi, între orele 11:00-13:00

 

Compartimentul acordarea personalităţii juridice asociaţiilor  de proprietari

 

camera 101

 

marţi şi joi,  între orele 11:00-13:00

 

Biroul de informare şi relaţii publice

Petiţiile pot fi transmise la adresa de e-mail –  jud-sector6-BIRP@just.ro

 

camera 101

 

luni, marţi, joi şi vineri, între orele 8:00-16:00;

miercuri între orele 8:00-19:00



PROGRAMUL ŞEDINŢELOR DE JUDECATA ÎN SEMESTRUL I 2018 - modificat prin Hotărârea Colegiului de conducere nr. 22/2017

Secția civilă

Ziua

Denumirea completului de judecată şi componenţa acestuia

Ora începerii ședinței de judecată

Camera

Zilele programate pentru desfășurarea ședinței de judecată

 

 

 

 

 

 

 

Luni

1-C

1-CC CU

1-PJ

1-C- executări silite

Preşedinte Dinu Bogdan Justin

08.30

209

15.01.2018, 29.01.2018, 12.02.2018, 26.02.2018, 12.03.2018, 26.03.2018, 16.04.2018, 30.04.2018, 14.05.2018, 11.06.2018, 25.06.2018.

1-CCA

1 -CC-CCA

Preşedinte Dinu Bogdan

Judecător Drăghici  Alis

12.00

209

15.01.2018, 29.01.2018, 12.02.2018, 26.02.2018, 12.03.2018, 26.03.2018, 16.04.2018, 30.04.2018, 14.05.2018, 11.06.2018, 25.06.2018.

2-C         

2-CC CU

4-FF

2-C- executări silite

Preşedinte Drăghici  Alis

08.30

203

15.01.2018, 29.01.2018, 12.02.2018, 26.02.2018, 12.03.2018, 26.03.2018, 16.04.2018, 30.04.2018, 14.05.2018, 11.06.2018, 25.06.2018.

2-CCA

2 -CC-CCA

Preşedinte Drăghici  Alis

Judecător Dinu Bogdan

12.00

203

15.01.2018, 29.01.2018, 12.02.2018, 26.02.2018, 12.03.2018, 26.03.2018, 16.04.2018, 30.04.2018, 14.05.2018, 11.06.2018, 25.06.2018.

 

 

 

 

 

 

 

Marți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marți

4-C

4–CC CU

1-FF

4-C-executări silite

Preşedinte  Iacob Alexandra 

08.30

209

09.01.2018, 23.01.2018, 06.02.2018, 20.02.2018, 06.03.2018, 20.03.2018, 03.04.2018, 24.04.2018, 08.05.2018, 22.05.2018, 05.06.2018, 19.06.2018.

4-CCA

4 –CC-CCA

Camera, ora

Preşedinte Iacob Alexandra 

Judecător Toma Elena Alina

12.00

209

09.01.2018, 23.01.2018, 06.02.2018, 20.02.2018, 06.03.2018, 20.03.2018, 03.04.2018, 24.04.2018, 08.05.2018, 22.05.2018, 05.06.2018, 19.06.2018.

15-C

15 –CC CU

15-C-executări silite

Preşedinte Costache Ivanov Cristina

08.30

210

16.01.2018, 30.01.2018, 13.02.2018, 27.02.2018, 13.03.2018, 27.03.2018, 17.04.2018, 15.05.2018, 29.05.2018, 12.06.2018, 26.06.2018.

15-CCA

15 –CC-CCA

Preşedinte Costache Ivanov Cristina Judecător Axînti Nicoleta

12.00

210

16.01.2018, 30.01.2018, 13.02.2018, 27.02.2018, 13.03.2018, 27.03.2018, 17.04.2018, 15.05.2018, 29.05.2018, 12.06.2018, 26.06.2018.

18-C

8-PJ

18 –CC CU

18-C-executări silite

Preşedinte Carp Dimitrie

08.30

203

09.01.2018, 23.01.2018, 06.02.2018, 20.02.2018, 06.03.2018, 20.03.2018, 03.04.2018, 24.04.2018, 08.05.2018, 22.05.2018, 05.06.2018, 19.06.2018.

18-CCA

18 –CC-CCA

Preşedinte Carp Dimitrie

Judecător Andrei Georgeta

12.00

 

 

 

203

09.01.2018, 23.01.2018, 06.02.2018, 20.02.2018, 06.03.2018, 20.03.2018, 03.04.2018, 24.04.2018, 08.05.2018, 22.05.2018, 05.06.2018, 19.06.2018.

19-C

19 –CC CU

19-C-executări silite

Preşedinte Bourceanu Viviana

08.30

209

16.01.2018, 30.01.2018, 13.02.2018, 27.02.2018, 13.03.2018, 27.03.2018, 17.04.2018, 15.05.2018, 29.05.2018, 12.06.2018, 26.06.2018.

19-CCA

19 –CC-CCA

Preşedinte Bourceanu Viviana

 Judecător Mănescu Alexandra

12.00

209

16.01.2018, 30.01.2018, 13.02.2018, 27.02.2018, 13.03.2018, 27.03.2018, 17.04.2018, 15.05.2018, 29.05.2018, 12.06.2018, 26.06.2018.

20-C

20 –CC CU

20-C-executări silite

Preşedinte Andrei Georgeta

08.30

210

09.01.2018, 23.01.2018, 06.02.2018, 20.02.2018, 06.03.2018, 20.03.2018, 03.04.2018, 24.04.2018, 08.05.2018, 22.05.2018, 05.06.2018, 19.06.2018.

20-CCA

20 –CC-CCA

Preşedinte Andrei Georgeta

Judecător Carp Dimitrie

12.00

210

09.01.2018, 23.01.2018, 06.02.2018, 20.02.2018, 06.03.2018, 20.03.2018, 03.04.2018, 24.04.2018, 08.05.2018, 22.05.2018, 05.06.2018, 19.06.2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miercuri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miercuri

1-MF

1 – CC MFU

Preşedinte Popescu Andreea Mădălina

08.30

209

10.01.2018, 07.02.2018, 21.02.2018, 07.03.2018, 21.03.2018, 04.04.2018, 25.04.2018, 09.05.2018, 23.05.2018, 06.06.2018, 20.06.2018.

6 – C

6 – CC CU

6-C-executări silite

Preşedinte Axînti Nicoleta

08.30

210

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

6-CCA

6- CC-CCA

Preşedinte Axînti Nicoleta

Judecător Costache Ivanov

12.00

210

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

7 – C

7 – CC CU

7-C-executări silite

9-PJ

Preşedinte Cucu Alexandrina

08.30

209

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

7-CCA

7- CC-CCA

Preşedinte Cucu Alexandrina

 Judecător Măricuţoiu Flavia-Cristina

12.00

209

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

8- C

8–CC CU

8-C-executări silite

Preşedinte Ştefan Claudia

08.30

203

10.01.2018, 07.02.2018, 21.02.2018, 07.03.2018, 21.03.2018, 04.04.2018, 25.04.2018, 09.05.2018, 23.05.2018, 06.06.2018, 20.06.2018.

8-CCA

8- CC-CCA

Preşedinte Ştefan Claudia

Judecător Severincu Vlad Ionuţ

12.00

203

10.01.2018, 07.02.2018, 21.02.2018, 07.03.2018, 21.03.2018, 04.04.2018, 25.04.2018, 09.05.2018, 23.05.2018, 06.06.2018, 20.06.2018.

14-C

14 –CC CU

14-C-executări silite

Preşedinte Toma Elena Alina

08.30

210

10.01.2018, 07.02.2018, 21.02.2018, 07.03.2018, 21.03.2018, 04.04.2018, 25.04.2018, 09.05.2018, 23.05.2018, 06.06.2018, 20.06.2018.

14-CCA

14 –CC-CCA

Preşedinte Toma Elena Alina

Judecător Iacob Alexandra 

12.00

210

10.01.2018, 07.02.2018, 21.02.2018, 07.03.2018, 21.03.2018, 04.04.2018, 25.04.2018, 09.05.2018, 23.05.2018, 06.06.2018, 20.06.2018.

25- C

25–CC CU

7-PJ

33-C-executări silite

Preşedinte Ciorsac Silviu Alexandru

08.30

203

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

25-CCA

25- CC-CCA

Preşedinte Ciorsac Silviu Alexandru

Judecător Dochiţa Mihaela 

12.00

203

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

27 – C

27 – CC CU

34-C-executări silite

Preşedinte Măricuţoiu Flavia-Cristina

12.30

210

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

27-CCA

27- CC-CCA

Preşedinte Măricuţoiu Flavia-Cristina

 Judecător Cucu Alexandrina

12.00

210

17.01.2018, 31.01.2018, 14.02.2018, 28.02.2018, 14.03.2018, 28.03.2018, 18.04.2018, 02.05.2018, 16.05.2018, 30.05.2018, 13.06.2018, 27.06.2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joi

 

 

 

 

 

 

 

3-MF

3 – CC MFU

Preşedinte Munteanu Veronica

08.30

210

18.01.2018, 01.02.2018, 15.02.2018, 01.03.2018, 15.03.2018, 29.03.2017, 19.04.2018, 03.05.2018, 17.05.2018, 31.05.2017, 14.06.2018, 28.06.2018

3 – C

3 – CC CU

3-C-executări silite

Preşedinte Cojocaru Adina

08.30

203

11.01.2018, 25.01.2018, 08.02.2018, 22.02.2018, 08.03.2018, 22.03.2018, 05.04.2018, 26.04.2018, 10.05.2018, 24.05.2018, 07.06.2018, 21.06.2018

3 – CCA

3 – CC-CCA

Preşedinte Cojocaru Adina

Judecător Grigore Adriana

12.00

203

11.01.2018, 25.01.2018, 08.02.2018, 22.02.2018, 08.03.2018, 22.03.2018, 05.04.2018, 26.04.2018, 10.05.2018, 24.05.2018, 07.06.2018, 21.06.2018

10 – C

10 – CC CU

10-C-executări silite

Preşedinte Grigore Adriana

08.30

209

11.01.2018, 25.01.2018, 08.02.2018, 22.02.2018, 08.03.2018, 22.03.2018, 05.04.2018, 26.04.2018, 10.05.2018, 24.05.2018, 07.06.2018, 21.06.2018

10 – CCA

10 – CC-CCA

Preşedinte Grigore Adriana

Judecător Cojocaru Adina

12.00

209

11.01.2018, 25.01.2018, 08.02.2018, 22.02.2018, 08.03.2018, 22.03.2018, 05.04.2018, 26.04.2018, 10.05.2018, 24.05.2018, 07.06.2018, 21.06.2018

23 – C

23 – CC CU

23-C-executări silite

Preşedinte Mănescu Alexandra

08.30

203

18.01.2018, 01.02.2018, 15.02.2018, 01.03.2018, 15.03.2018, 29.03.2017, 19.04.2018, 03.05.2018, 17.05.2018, 31.05.2017, 14.06.2018, 28.06.2018

23 – CCA

23 – CC-CCA

Preşedinte Mănescu Alexandra

Judecător Bourceanu Viviana

12.00

203

18.01.2018, 01.02.2018, 15.02.2018, 01.03.2018, 15.03.2018, 29.03.2017, 19.04.2018, 03.05.2018, 17.05.2018, 31.05.2017, 14.06.2018, 28.06.2018

11- C

11–CC CU

4-PJ

11-C-executări silite

Preşedinte Dochiţa Mihaela 

12.30

209

18.01.2018, 01.02.2018, 15.02.2018, 01.03.2018, 15.03.2018, 29.03.2017, 19.04.2018, 03.05.2018, 17.05.2018, 31.05.2017, 14.06.2018, 28.06.2018

11-CCA

11- CC-CCA

Preşedinte Dochiţa Mihaela 

Judecător Ciorsac Silviu Alexandru

12.00

209

18.01.2018, 01.02.2018, 15.02.2018, 01.03.2018, 15.03.2018, 29.03.2017, 19.04.2018, 03.05.2018, 17.05.2018, 31.05.2017, 14.06.2018, 28.06.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vineri

4-MF

4 – CC MFU

Preşedinte Vasilache Alina Mihaela

08.30

209

19.01.2018, 02.02.2018, 16.02.2018, 02.03.2018, 16.03.2018, 30.03.2018, 20.04.2018, 04.05.2018, 18.05.2018, 15.06.2018, 29.06.2018

12 – C

12 – CC CU

12-C-executări silite

Preşedinte Bossenmayer Lavinia

08.30

203

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018

12 – CCA

12 – CC-CCA

Preşedinte Bossenmayer Lavinia

Judecător Sîrghi Ruxandra

12.00

203

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018

13 – C

13 – CC CU

13-C-executări silite

Preşedinte Sîrghi Ruxandra

08.30

210

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018

13 – CCA

13 – CC-CCA

Preşedinte Sîrghi Ruxandra

Judecător Bossenmayer Lavinia

12.00

210

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018

24 – C

2-FF

24– CC CU

24-C-executări silite

Preşedinte Florea Delia

08.30

209

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018

24-CCA

24 -CC-CCA

Preşedinte Florea Delia

Judecător Ştefan Claudia

12.00

209

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018


Completurile de judecată 1-CSP şi 1-CAMERĂ DE CONSILIU CSP sunt programate în fiecare zi a săptămânii, de luni până vineri, camera 202, ora 8.30, fiind prezidate de doamna judecător Ştefan Claudia, preşedintele secţiei civile.

Legendă:
- completurile cu denumirea  C - soluţionează cauze în materie civilă;
- completurile cu denumirea  MF- soluţionează cauze în materie civilă de minori si familie;
- completurile cu denumirea  CCA - soluţionează cereri în anulare a ordonanţei de plată, potrivit art. 1023 alin. 4 noul Cod de procedură civilă;
- completurile cu denumirea  PJ - soluţionează cauze de acordare a personalităţii juridice a asociaţiilor non-profit sau a modificărilor aduse actelor constitutive ale acestora;
- completurile cu denumirea  FF – soluţionează cauze civile în materia fondului funciar;
- completurile cu denumirea Camera de Consiliu CU şi Camera de Consiliu MFU – soluţionează cauze civile în camera de consiliu, potrivit dispoziţiilor codului de procedură civilă;
- completurile cu denumirea C-executări silite -  soluţionează cauze având ca obiect încuviinţare executare silită şi investire cu formulă executorie;
- completurile cu denumirea  CSP – Civil şi Camera de Consiliu CSP- Civil – soluţionează cererile de suspendare provizorie a executarii silite formulate potrivit Codului de procedură civilă din anul 1865.


PROGRAMUL ŞEDINŢELOR DE JUDECATA ÎN SEMESTRUL I 2018, aprobat prin Hotărârea Colegiului de conducere nr. 21/2017

Secția penală

Ziua

Denumirea completului de judecată şi componenţa acestuia

Ora începerii ședinței de judecată

Camera

Zilele programate pentru desfășurarea ședinței de judecată

Luni

6-P

6-PENAL MF

6–PC

6-Cameră preliminară

6–CAMERĂ DE CONSILIU PENAL

Preşedinte Gavrilă Bogdan

09.00

211

15.01.2018, 29.01.2018, 12.02.2018, 26.02.2018, 12.03.2018, 26.03.2018, 16.04.2018, 30.04.2018, 14.05.2018, 11.06.2018, 25.06.2018

8-Cameră preliminară

Preşedinte Meceanu Constantin

09.00

210

15.01.2018, 29.01.2018, 12.02.2018, 26.02.2018, 12.03.2018, 26.03.2018, 16.04.2018, 30.04.2018, 14.05.2018, 11.06.2018, 25.06.2018

9-Cameră preliminară

6-P-executări penale

Preşedinte Constantinescu Victor Horia Dimitrie

09.00

09.00

 

210

202

08.01.2018, 22.01.2018, 05.02.2018, 19.02.2018, 05.03.2018, 19.03.2018, 02.04.2018, 23.04.2018, 07.05.2018, 21.05.2018, 04.06.2018, 18.06.2018

Marți

2-P

2-PENAL MF

2–PC

2-Cameră preliminară

2–CAMERĂ DE CONSILIU PENAL

2-P-executări penale

Preşedinte Boroi Dana

09.00

 

 

 

 

09.00

211

 

 

 

 

202

16.01.2018, 30.01.2018, 13.02.2018, 27.02.2018, 13.03.2018, 27.03.2018, 17.04.2018, 15.05.2018, 29.05.2018,  12.06.2018, 26.06.2018

Miercuri

5-P

5-PENAL MF

5–PC

5-Cameră preliminară

5–CAMERĂ DE CONSILIU PENAL

Preşedinte Grozav Octavian Ionel

09.00

 

211

 

10.01.2018, 07.02.2018, 21.02.2018, 07.03.2018, 21.03.2018, 04.04.2018, 25.04.2018, 09.05.2018, 23.05.2018, 06.06.2018, 20.06.2018

Joi

4-P

4-PENAL MF

4–PC

4-Cameră preliminară

4–CAMERĂ DE CONSILIU PENAL

4-P-executări penale

Preşedinte Voicu Săndina

09.00

 

 

 

 

09.00

211

 

 

 

 

202

18.01.2018, 01.02.2018, 15.02.2018, 01.03.2018, 15.03.2018, 29.03.2018, 19.04.2018, 03.05.2018, 17.05.2018, 31.05.2018, 14.06.2018, 28.06.2018

Vineri

7-P

7-PENAL MF

7–PC

7-Cameră preliminară

7–CAMERĂ DE CONSILIU PENAL

Preşedinte Ene Laura Elena

09.00

211

12.01.2018, 26.01.2018, 09.02.2018, 23.02.2018, 09.03.2018, 23.03.2018, 06.04.2018, 27.04.2018, 11.05.2018, 25.05.2018, 08.06.2018, 22.06.2018


Completurile de judecată 1-Camera de consiliu penal –DL, prezidat de domnul judecător Meceanu Constantin şi 2-Camera de consiliu penal –DL, prezidat de domnul judecător Constantinescu Victor Horia Dimitrie,   sunt programate în fiecare zi a săptămânii, camera 202, ora 8.30.

Legendă:
- completurile cu denumirea  P - soluţionează cauze în materie penală;
- completurile cu denumirea   PENAL MF -  soluţionează cauze în materie penala de minori si familie;
- completurile cu denumirea  PC - soluţionează cauze de corupţie;
- completurile cu denumirea  Cameră preliminară - soluţionează cauze în materie penala de cameră preliminară;
- completurile cu denumirea  Camera de Consiliu Penal - soluţionează cauze în materie penală  de cameră de consiliu, potrivit dispoziţiilor codului de procedură penală;
- completurile cu denumirea  P-executări penale - soluţionează sesizările în materie penala de competenţa judecătorului delegat cu executarea hotărârilor penale;
- completurile cu denumirea  Camera de consiliu penal –DL - soluţionează cauze în materie penala de competenţa judecătorului de drepturi şi libertăţi.




Program de audienţe

În cadrul Judecătoriei Sectorului 6 Bucureşti nu se ţin audienţe.
Sesizările privind activitatea instanţei se pot formula în scris şi depuse la Biroul de Informare şi Relaţii Publice, urmând a se răspunde în scris.


Petiţii

Petiţiile pot fi depuse în scris la Biroul de Informare şi Relaţii Publice, urmând a se răspunde în scris cu respectarea dispoziţiilor Ordonanţei Guvernului nr. 27/2002 privind reglementarea activităţii de soluţionare a petiţiilor.


Relaţia cu presa

Interacţiunea instanţei de judecată cu presa se realizează în condiţiile Ghidului privind relaţia dintre sistemul judiciar din România şi mass-media, adoptat prin Hotărârea Plenului Consiliului Superior al Magistraturii  nr. 482/01.06.2012, cu modificările şi completările ulterioare aduse prin Hotărârea Plenului Consiliului Superior al Magistraturii nr. 573 din 6.05.2014


Harta