Ignorare comenzi Panglică
Salt la conținutul principal
Organizare

Conducere

Structură organizatorică şi organigramă

Legislaţia care reglementează organizarea instanţei

Programe şi strategii

Competenţa şi instanţele arondate

Hotărâri de colegiu


Conducere

PREŞEDINTE                 STOICESCU ADRIANA

VICEPREŞEDINTE:           BĂRĂGAN GABRIELA

VICEPREŞEDINTE:           SMÎNTÎNĂ EDUARD

 

Colegiul de conducere

            PREŞEDINTE             STOICESCU ADRIANA

            MEMBRI ALEŞI:

                                               ADAM RALUCA

                                               BADESCU MONICA

                                               BIRCEANU TITU

                                               CARAVELEA ŞTEFAN DORIN

                                               RISTEA RAMONA IONELA

                                               ROMAN OVIDIU-CĂLIN

 

                                              

                                              

 

Secretariatul Colegiului de conducere este asigurat de Prim-grefier Trăistaru Cătălin

 

Structura organizatorică

 
DENUMIRE
COMPONENŢĂ
 
 
SECŢIA I CIVILĂ
Preşedinte secţie - judecător FETESCU PETRU
 
 
 
Magistraţi:
 
ADAM RALUCA
 
ANDREI ANDRA
BIRCEANU TITU
 
BUŞCĂ DIANA
 
BUŞCĂ SERGIU
 
CHIOREAN MIHAI-TITUS
 
CRĂINICEANU ALINA – concediu îngrijire copil
 
 
 
DUMITRESCU IOANA-AMALIA
 
FETESCU PETRU
 
IOJA ALEXANDRINA
 
MATIAŞ OLIMPIA-MONICA
 
POPOVICI CRISTINA
 
ROIBU MIHAELA
 
ŞOGOR LENUŢA
ŞORÂNDARU ROXANA
TOMA ADINA
 
VERDEŞ LUCIAN
 
VIDU IONUŢ STELIAN – detaşat la Institutul Naţional Al Magistraturii
 
 
 
Asistenţi judiciari:
 
APOSTOL CIPRIAN
 
GHERBAN NICOLAE
ILINCA SILVIU
 
 
 
Grefier-şef secţie – CHIŢIBEA MARCELA ROCSANA
 
 
 
Grefieri:
 
APOSTIU (fostă Roşca) IOANA-IULIA
BOBÂRSC ELVIRA
BUREAC MIHAELA
 
CAGNEA (fostă BUZDUGEANU) ALEXANDRA
CHASCEAR SONIA-ANDREIA – grefier temporar
 
CHIŢIBEA MARCELA ROCSANA
CIUREA CRISTINA LUMINIŢA – grefier temporar
 
DUMA NICOLETA
DUMITRAŞCU ARANKA
 
GULIŢĂ GABRIELA
 
KOVACI RODICA
 
MEREU (fostă DRUŢU) LIDIA-CARMEN
 
ROŞCA (fostă Borza) LIANA-ALEXANDRA – concediu îngrijire copil
 
RUŞEŢIU RAMONA
 
SÎRBU (fostă Moldovan) LUMINIŢA-MARIA – concediu îngrijire copil
 
SZASZU-HODUŢ FLORICA
STOICOIU MARIA-CRISTINA
 
ŞOFRONICI ROXANA MANUELA
 
DINU (fostă TĂTUCU) ANIŞOARA
 
 
 
 
SECŢIA A II-A CIVILĂ
Preşedinte secţie - judecător RUDĂREANU-MIHANCEA LAURA
 
 
 
Magistraţi:
 
AVRAMESCU OANA-SANDA
 
CRĂCIUN CRISTINA
 
DIETRICH MAGDALENA
 
MIHEŢ-POPA CORINA
OPREA MARIN
 
NEAMŢU LOREDANA
RISTEA RAMONA IONELA
 
RUDĂREANU-MIHANCEA LAURA
 
SMÎNTÎNĂ EDUARD
STEPAN SMARANDA
 
TODOR (fostă Seculi) CASIANA
 
 
 
Grefier-şef secţie - ŢOLESCU CECILIA DIANA
 
 
 
Grefieri:
 
BUDUR MARIANA
 
BODEA (fostă Nae) LAURA-MARIA
 
CRIŞAN SIMONA-DANIELA
 
DOLHA VALENTINA-MONICA
GROZA VERONICA
 
MĂRCUŞAN (fostă OBREJA) MIHAELA
MERCUŢA ANCA-DANA
PĂUNESCU CARMEN TEODORA
PETCU ALEXANDRA
 
POPESCU DIANA – concediu risc maternal
 
ROŞCA MIHAELA
 
ŢOLESCU CECILIA-DIANA
 
URSACHE ROXANA-NICOLETA
 
URSULICĂ COCA
 
 
SECŢIA PENALĂ
Preşedinte secţie – judecător BADESCU MONICA (cu delegaţie)
 
 
 
Magistraţi:
 
BADESCU MONICA
 
CERNUŞ DUBRAVCA
GLĂVAN GEORGIANA-ROXANA
 
HERCIU RADU HORIA
 
LUPŞA SORINA
 
PETRUŢA ANA
STOICESCU ADRIANA
 
 
 
 
 
Grefier-şef secţie – PETROVICI RAMONA-CARMEN
 
 
 
Grefieri:
ADAM DANIEL-LUCIAN
BERNAT (fostă IFTIMIE) ANCA-KARINA - concediu îngrijire copil
CHEBUŢIU ANCA MONICA - grefier temporar
 
IOVAN-BELU CORINA ANDREEA - concediu îngrijire copil
 
LICĂ ALINA-ADRIANA
 
MIHALCEA RALUCA ADRIANA
 
MIOC ELENA
 
MÎNDRU CARMEN-ETELCA
 
PETROVICI RAMONA-CARMEN
 
VANCEA MARIANA
 
 
SECŢIA DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV ŞI FISCAL
Preşedinte secţie – judecător CARAVELEA ŞTEFAN-DORIN - cu delegaţie
 
 
 
Magistraţi:
 
BĂRĂGAN GABRIELA
 
CARAVELEA ŞTEFAN DORIN
 
CUZMAN (fostă DIDRAGA) ANDRA CRISTINA
 
IONESCU IOANA
 
IVANCU BEATRICE-MIHAELA
JEBELEAN MĂDĂLINA
ROMAN OVIDIU-CĂLIN
 
SPĂTARU ADRIANA
 
TALOŞ IULIANA
 
TODOR MIRCEA
 
 
 
 
Grefier-şef secţie – POPOVICI CIPRIAN-CONSTANTIN
 
 
 
Grefieri:
BELCEA ANCUŢA
 
BEZERGHEANU IOVANCA
 
BURUZAN NICOLAE-LUCIAN
 
CĂLDARE ADRIANA-MARIA
 
CEBUC-ANGHEL ALINA-LOREDANA
 
CHELARU SILVICA
 
CHIRA ANAMARIA ISABELA
DUMITRU (fostă CĂLĂPĂREANU) IULIANA - concediu îngrijire copil
FLOROIU (fostă TRĂISTARU) ADNANA-CRISTINA
PAŞCALĂU ANDREEA
 
POPOVICI CIPRIAN-CONSTANTIN
 
TURC SERGIU ALEXANDRU - grefier temporar
 
ZBERCEA MIRCEA
 
 
 
PRIM-GREFIER
TRĂISTARU CĂTĂLIN
 
 
SECRETARIAT
CHIŢIBEA MARCELA ROCSANA
 
 
REGISTRATURĂ
BORZA DRAGOŞ – CĂTĂLIN – grefier – concediu fără plată
MIHALCEA CARMEN - grefier statistician
BLIDARIU SIMONA IONELA – grefier-arhivar
LEUŞCĂ MARCELA – grefier-arhivar
VALE FLOARE ANA - grefier-arhivar
 
ARHIVĂ
 
CRĂCIUN ELENA – grefier-arhivar coordonator
DOROFTE (fostă CODEA) OANA BIANCA – grefier-arhivar- concediu de risc maternal
CRAUCIUC FELICIA – grefier-arhivar
DAMIAN MANUELA - grefier-arhivar
FÎRDEAN IOAN - grefier-arhivar - pentru Arhiva N. C.proc.civ.
MIOC NICOLETA – grefier-arhivar
GHERMAN DORINA – agent procedural – pentru Arhiva N. C.proc.civ.
 
 
ARHIVĂ SINDIC
IONAŞ RAVECA – grefier-arhivar
 
 
 
BIROU EXECUTĂRI PENALE
BEGA ADINA – grefier
VAŞ NORICA – grefier
 
 
BIROU EXECUTĂRI CIVILE
MIHALCEA CARMEN – grefier statistician desemnat
 
 
BIROU DE INFORMARE ŞI RELAŢII PUBLICE
Purtător de cuvânt - judecător ROMAN OVIDIU-CĂLIN
Expert superior - BIRIŞ LAVINIA
 
 
COMPARTIMENT INFORMATIC
CANIA MIHAELA - specialist IT
MATEI MARIANA - specialist IT
MATIEŞ HORAŢIU - specialist IT
ORĂŞTEANU FRUNZULIŢA - specialist IT
STAICU DORINA - specialist IT
 
 
BIROU EXPEDIŢII
NEDELCU BILIANA - agent procedural
BLAGA COSMINA-ALINA - agent procedural
 
 
BIROU APLICARE APOSTILĂ
MIHALCEA CARMEN - grefier statistician
 
 
BIROU LOCAL DE EXPERTIZE TEHNICE JUDICIARE TIMIŞ
CIOBANU DOINA - consilier economic
 
 
DEPARTAMENT ECONOMICO - FINANCIAR ŞI ADMINISTRATIV
Manager economic - STOICA RADU
BUIDOSO ILDIKO - consilier economic
CONDEESCU MIHAI - consilier inginer constructor
CSORTAN EMERIC - merceolog
DAN ROXANA - consilier economic
IGNUŢA ANGELICA - consilier economic
SÂRBU NADIA - consilier economic
SUCIU (fostă URSULEAN) GABRIELA - consilier economic – concediu îngrijire copil
 
 
SERVICIU PERSONAL
 
 
 
PERSONAL CONEX
BĂLUŢI VIRGIL - şofer
 
SCHELEGIA DORU - şofer - delegat la Serviciul de Probaţiune Timiş
 
 
PERSONAL CONTRACTUAL
BÂTE MARIA - muncitor cu atribuţii de îngrijitor / curăţenie
 
BONTEA DOROLETA - muncitor cu atribuţii de îngrijitor / curăţenie
 
CRAIA AUREL - electrician
 
NIŢOI PETRE - muncitor
 
TUDORAN NICOLAE - instalator

Structură organizatorică şi organigramă


Legislaţia care reglementează organizarea instanţei

...

Programe şi strategii

...

Competenţa şi instanţele arondate

​....

Hotărâri de colegiu

 

 Hotărâri colegiu

 

2014

 HOTARAREA NR 1.PDFHOTARAREA NR 1.PDF

 HOTARAREA NR 2.PDFHOTARAREA NR 2.PDF

 HOTARAREA NR 3.PDFHOTARAREA NR 3.PDF

 HOTARAREA NR 4.PDFHOTARAREA NR 4.PDF

 HOTARAREA NR 5.PDFHOTARAREA NR 5.PDF

 HOTARAREA NR 6.PDFHOTARAREA NR 6.PDF

 HOTARAREA NR 7.PDFHOTARAREA NR 7.PDF

 HOTARAREA NR 9.PDFHOTARAREA NR 9.PDF

 HOTARAREA NR 10.PDFHOTARAREA NR 10.PDF    ANEXA 1.docANEXA 1.doc      ANEXA 2 .PDFANEXA 2 .PDF

 HOTARAREA NR 11.PDFHOTARAREA NR 11.PDF

 HOTARAREA NR 12.PDFHOTARAREA NR 12.PDF

 HOTARAREA NR 13.PDFHOTARAREA NR 13.PDF

 HOTARAREA NR 14.PDFHOTARAREA NR 14.PDF

 HOTARAREA NR 16.PDFHOTARAREA NR 16.PDF    ANEXA PLANIFICARE.PDFANEXA PLANIFICARE.PDF

 HOTARAREA NR 19.PDFHOTARAREA NR 19.PDF

 HOTARAREA NR 20.PDFHOTARAREA NR 20.PDF

 HOTARAREA NR 26.PDFHOTARAREA NR 26.PDF

 HOTARAREA NR 27.PDFHOTARAREA NR 27.PDF     SI-1.PDFSI-1.PDF        SI-2.PDFSI-2.PDF  SII-1.PDFSII-1.PDF  SII-2.PDFSII-2.PDF 

                                                           SP-1.PDFSP-1.PDF      SP-2.PDFSP-2.PDF   

                                                           SCAF-1.PDFSCAF-1.PDF SCAF-2.PDFSCAF-2.PDF

 

2015

 HOTARAREA NR.1.PDFHOTARAREA NR.1.PDF

 HOTARAREA NR.5.PDFHOTARAREA NR.5.PDF      SI-3.PDFSI-3.PDF       SII-3.PDFSII-3.PDF      SII-4.PDFSII-4.PDF     SCAF-3.PDFSCAF-3.PDF

 HOTARAREA  NR.8.PDFHOTARAREA NR.8.PDF      SCAF-4.PDFSCAF-4.PDF SCAF-5.PDFSCAF-5.PDF SCAF-6.PDFSCAF-6.PDF

                                                         SI-4.PDFSI-4.PDF        SI-5.PDFSI-5.PDF       SI-6.PDFSI-6.PDF 

                                                         SCAF-4.PDF SII-5.PDF      SII-6.PDFSII-6.PDF     SII-7.PDFSII-7.PDF    

                                                         SP-5.PDFSP-5.PDF       SP-6.PDFSP-6.PDF     SP-7.PDFSP-7.PDF


Hotararea CC TrTM NR.9.PDFHotararea CC TrTM NR.9.PDF    SCAF-7.PDFSCAF-7.PDF    SCAF-8.PDFSCAF-8.PDF 

                                                                SI-9.PDFSI-9.PDF          SI-10.PDFSI-10.PDF        SI-11.PDFSI-11.PDF   

                                                                SII-8.PDFSII-8.PDF         SII-9.PDFSII-9.PDF       

                                                                SP-8.PDFSP-8.PDF         SP-9.PDFSP-9.PDF 


HOTARAREA NR.15.pdfHOTARAREA NR.15.pdf 

HCC TT NR.16 - 11.12.2015.pdfHCC TT NR.16 - 11.12.2015.pdf  


2016

Componenta completuri de judecata Tribunalul Timis - 2016.xlsComponenta completuri de judecata Tribunalul Timis - 2016.xls

Componenta complete Tribunalul Timis-01.07.2016.xlsComponenta complete Tribunalul Timis-01.07.2016.xls

Componenta complete Tribunalul Timis-01.11.2016.xlsComponenta complete Tribunalul Timis-01.11.2016.xls

 

 HCC TT NR.4-04.02.2016.pdfHCC TT NR.4-04.02.2016.pdf

 HCC TT NR.5.pdfHCC TT NR.5.pdf

 HCC TT NR.6.pdfHCC TT NR.6.pdf

 HCC TT NR.7.pdfHCC TT NR.7.pdf

 HCC TT NR.8.pdfHCC TT NR.8.pdf

 HCC TT NR.9.pdfHCC TT NR.9.pdf

 HCC TT NR.10-05.07.2016.pdfHCC TT NR.10.pdf

 
 2017