Ignorare comenzi Panglică
Salt la conținutul principal
Organizare

Conducere

Structură organizatorică şi organigramă

Legislaţia care reglementează organizarea instanţei

Programe şi strategii

Competenţa şi instanţele arondate

Hotărâri de colegiu


Conducere


Colegiul de Conducere

 
  
Preşedinte
Luciana AYDIN
Preşedinte Tribunal
Membru
Mariana Magdalena BURTAVEL
Vicepreşedinte Tribunal
Membru
Achim ISTRĂTESCU
Preşedinte Secţia Penală
Membru
Monica CORNEA
Preşedinte Secţia Civilă
Membru
Oiţa GHIŢĂ
Judecător
Membru​ Florentina RĂDUCU​ Judecător​
Membru
Mirela - Zina UDREA
Judecător
 
Preşedinte Tribunal
Luciana AYDIN 
 
Vicepreşedinte Tribunal
Mariana Magdalena BURTAVEL
 
 
Manager Economic
Floarea ŢĂRANU
 
Prim Grefier
Elena PĂTRAŞCU

Structură organizatorică şi organigramă

 
 
Secţia Penală
Achim ISTRĂTESCU
 
Judecători
Lucian NETEJORU - Detaşat CSM
Speranţa Elena DEFTA - Detaşat CSM
Petronela CODREANU - Detaşat CSM
Oiţa GHIŢĂ
Gherghiţa POPESCU
Camelia CAZACU
Ionel Laurenţiu BEŞU
 
Grefier Şef
Daniela Irina STOICA STATE (cu delegaţie)
 
Grefieri
Vali Florentina POROJNICU
Tuţa DAIA
Florentina Petronela OLTEANU
Liliana Marinela TRIFU
Adrian Florin ANTON
 
Secţia Civilă
Monica CORNEA
 
Judecători
Luciana AYDIN
Mariana Magdalena BURTAVEL
Florentina RĂDUCU
Ion NICULA
Zina Mirela UDREA
Gheorghe TUDORACHE
Maria Adelina CONSTANTINOF
Ion CERCEL-MAREŞ
Grigore URECHE
Gabriela GHEŢU
 
Asistenţi Judiciari
Ştefan DRĂGĂNESCU
Florin NIŢĂ
 
Grefier Şef
Mirela PASTRAMĂ
 
Grefieri
Nicoleta Ionela BACIU
Marcela Maria CIUREA
Valentina DÎNDĂREANU
Magdalena Veronica MATACHE
Iolanda Vasilica MIHU
Cătălin Constantin POPA
Marioara PUIU
Andreea Mariana PUŞCACIU
Viorica SÎRBU
Mihaela Graţiela ŢUINEA
Angela Patriţa NEACŞU
 
Prim Grefier
       Elena PĂTRAŞCU
 
Grefier statistician
Marian JOIŢA
 
Arhivă - Registratură
Mihaela MITREA
Florentina Alina CIOBANU
Sorina Nicoleta MARTIN
Elena ŞOTROCAN
 
Birou Citaţii
Ionela GHIZDĂREANU 
 
Personal conex
Larisa DUROIU - Aprod
Crăciuna MOISE - Aprod  
Marian SPIROPOL - Şofer  
Petre ŞOTROCAN - Şofer  
Silviu TURBURICĂ - Şofer 
 
Compartiment Informatică
Marius Florentin PĂLĂNGEANU - Specialist IT Şef
Adrian Gabriel COSTACHE - Specialist IT
Argentina Doina NEGRU - Specialist IT 
Ioan TRUŢĂ - Specialist IT - Detaşat MJ
Vasilica BALABAN - Specialist IT 
 
Manager economic
      Floarea ŢĂRANU
 
Departament economic-financiar şi Administrativ
Felicia DRĂGHICI – Consilier
Puica Georgeta SIA – Consilier
Traian MIRICĂ – Consilier tehnic
Cristina - Gabriela DRAGOMIR - Consilier
Stela BĂLŢAT - Referent
Olga BĂLĂCEANU – Referent
Dan COMĂNECI - Merceolog 
 
Iulian DIBUŞ - Paznic 
 
 
 
 
 

Legislaţia care reglementează organizarea instanţei

 
 
 
 
 
Informaţii generale extrase din Legea 211/2004 privind unele măsuri pentru asigurarea protecţiei victimelor infracţiunilor

 

Ghiduri de orientare pentru justițiabili
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Programe şi strategii


Competenţa şi instanţele arondate


Hotărâri de colegiu